Stowarzyszenie Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku | UTW Szprotawa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Chór

HEJ KOLĘDA KOLĘDA

Email Drukuj PDF

W niedzielę 22.01.2023 roku po mszy św .w kościele św. Andrzeja Apostoła w Szprotawie /Iława/ parafianie mogli wysłuchać kolęd w wykonaniu chóru „Unisono” pod dyr. Izabeli Habich. Kościół ten jest kościołem zabytkowym pochodzącym z okresu późnoromańskiego z I połowy XIII wieku. W świątyni najważniejszym zabytkiem jest ołtarz szafowy- pentaptyk. Ołtarz zachwyca misternymi rzeźbiarskimi dekoracjami motywów roślinnych a także ilością złoceń i kolorów. Jesteśmy zachwyceni, że dane nam było zaśpiewać w tak wspaniałym miejscu.

Poprawiony: poniedziałek, 06 lutego 2023 07:55

KONCERT KOLĘD

Email Drukuj PDF

6 stycznia 2023 roku w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Szprotawie chór „Unisono” zaśpiewał 7 kolęd. Atmosfera podczas koncertu była wspaniała, otrzymaliśmy ogrom braw, podziękowania i gratulacje od zebranych parafian. Po koncercie zostaliśmy zaproszeni przez księdza Proboszcza na mały poczęstunek do salki na plebanii spędzając czas w miłej bożonarodzeniowej atmosferze razem z naszymi Wikariuszami. W podziękowaniu zostaliśmy obdarowani Ewangelią na 2023 rok.

Poprawiony: piątek, 03 lutego 2023 07:58

Koncert Kolęd

Email Drukuj PDF

Zaproszenie

Chór "UNISONO" Szprotawskiego UTW zaprasza na koncert kolęd w Kościele WNMP w Szprotawie w dniu 6 stycznia 2023 roku po mszy wieczornej o godz: 18.00


Poprawiony: czwartek, 05 stycznia 2023 19:37

ŚWIATOWA WYSTAWA NAJWIĘKSZYCH DZIEŁ VINCENTA VAN GOGHA

Email Drukuj PDF

3 lipca 2022r. członkowie chóru „Unisono” i sympatycy UTW wraz z dyrygentką Izabelą Habich wybrali się do Wrocławia na wystawę malarstwa Van Gogha. Prezentacja multimedialna oczarowała nas i zachwyciła. Obrazy wyświetlane były na czterech ścianach, ożywały, wiatraki kręciły skrzydłami, kwiaty płynęły, łany zbóż falowały na wietrze. Z głośników płynęła muzyka F. Chopina, L. Beethovena i J. Brahmsa a lektor opowiadał o życiu i twórczości Vincenta Van Gogha. Wystawa ta pozostanie w naszej pamięci jako cudowne przeżycie estetyczne angażując nasze zmysły.

Tekst: Danuta Michałowska

Zdjęcia: Ewa B, Janina Dz, Jacek H.

Poprawiony: piątek, 18 listopada 2022 20:45

KONCERT CHÓRU NARODOWEGO FORUM MUZYKI we WROCŁAWIU

Email Drukuj PDF

Petite Messe Solennelle jest arcydziełem z okresu późnej twórczości Gioacchina Rossiniego, znanego głównie dzięki operom w stylu włoskiego bel canto. Ta niezwykle efektowna msza zwieńczyła sezon Chóru Narodowego Forum Muzyki pod batutą Lionela Sowa - dyrektora artystycznego zespołu. Oprócz Chóru wystąpili soliści , a na fortepianie zagrała Katarzyna Neugebauer-Jastrzębska. 3 lipca 2022r. Dokładnie o godz. 18 rozpoczął się piękny koncert, członkowie chóru wraz z sympatykami UTW mogli wysłuchać na żywo w wykonaniu Chóru monumentalną mszę, /Kyrie, Gloria, Credo, Preludio religioso, Ritornello, Sanctus, O Salutaris,Agnus Dei/ była to dla nas wielka uczta duchowa.

Poprawiony: poniedziałek, 21 listopada 2022 09:15

Strona 1 z 6