Stowarzyszenie Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku | UTW Szprotawa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

INAUGURACJA TYGODNIA SENIORA wraz z zakończeniem Roku Akademickiego SzUTW 2023/2024

Email Drukuj PDF

Dnia 17 czerwca 2024 roku w sali widowiskowej Szprotawskiego Domu Kultury odbyła się inauguracja Gminnego Tygodnia Seniora. Wszystkich zebranych przywitał Dyrektor SzDK Andrzej Kajfasz oraz z-ca Burmistrza UMiG Dorota Grzeszczak, życząc wszystkim seniorom zdrowia, pomyślności w życiu. Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna. Już tradycją jest, że rozpoczynają swoje występy dzieci z naszych przedszkoli. Wystąpiły w czterech grupach wiekowych, rozpoczęły przy wielkim aplauzie 5-latki. Cieszyły oko piękne stroje, tańce, rytmiczna muzyka. Oklaskom nie było końca. Należą się wielkie podziękowanie dla Pań przedszkolanek za ogromną pracę w przygotowaniu dzieci.Po wspaniałym występie przedszkolaków odbył się spektakl teatralny pt. „Oficjalnie bez tytułu” w wykonaniu sekcji UTW z Iłowej o treści kłótnia bogów na Olimpie. Piękne kostiumy, ciekawe wykonanie. Ostatnim punktem uroczystości to zwiedzanie wystawy prac malarskich uczestników sekcji plastycznej przy UTW pt. „Szprotawa okiem Seniora”.

Tekst: Wanda Kukier


Następny dzień

Dnia 18 czerwca 2024r.słuchacze UTW wraz z innymi seniorami pojechali na wycieczkę do Sławy nad jezioro, Dzień spędziliśmy rekreacyjnie, każdy uczestnik wykorzystał czas wolny wg własnego pomysłu. Jedni spacerowali po nabrzeżu jeziora, drudzy zwiedzali centrum miasteczka i okolice. W drodze do Sławy zatrzymaliśmy przy wieży widokowej i zrobiliśmy wspólne zdjęcie. Po zwiedzaniu przed powrotem do Szprotawy spotkaliśmy się na wspólnym obiedzie. Wypoczęci i zrelaksowani wróciliśmy do swoich domów.


Następny dzień

W środę 19 czerwca 2024r. w Bibliotece nasi seniorzy spędzili miłe popołudnie. Zabawę rozpoczęli przedstawieniem Rzepki” Juliana Tuwima a zakończyli wspólnym zaśpiewaniem piosenki Ireny Jarockiej pt. „Co nam zostało z tych dni” atmosfera podczas spotkania była wspaniała. W piątek 21.06 zakończyliśmy obchody seniora jak i zakończenie roku akademickiego za rok 2023/2024. Relacja z zakończenia już niebawem.

napisała: J.Dz

udostępnienie zdjęć Bogdan Licimiński.

Zdjęcia : Edward Pawłowski