Stowarzyszenie Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku | UTW Szprotawa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

DAILY_VLOG z WYCIECZKI

Email Drukuj PDF

Dzień dobry! Sobota rano ? słońce za oknem, niebo niebieskie, aż chce się gdzieś jechać na wycieczkę. Plecaki na plecy, torebki na ramię buty wygodne oraz okulary przeciwsłoneczne i w drogę równo o 8:00.. frekwencja na 100% Śmiech, wsiadamy do Niebieskiego Busa i kierunek Brody oddalone od Szprotawy o 71 km ( Żagań-Żary-Jasień-Lubsko-Brody) 

Po dodarciu do celu o godz. 10:00 czekał na Nas przewodnik, który oprowadzając po terenie Pałacu Brody opowiadał Nam historię tego, kiedyś magicznego miejsca.

 

 

 


 

 

 

 


? w dalszej części wycieczki, zostaliśmy poprowadzeni przez pana Pawła Mrowińskiego pracującego w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Jeziorach Wysokich ścieżką dydaktyczną ,, Na Wąwozach??

 

 

 

 

 

 

 


Po przejściu ścieżką dotarliśmy do celu?, czyli Ośrodka Edukacji Przyrodniczo-Leśnej oraz Wieży widokowej. Tu warto zatrzymać się na dłużej, ponieważ wieża ma wysokość 41 m i stoi na jednym z najwyższych punktów w okolicy ( 114m n.p.m.). Aby wspiąć się na taras widokowy trzeba było pokonać 176 schodów i ?. większość dała radę z czego jestem pełna podziwu Śmiech

 

 

 

 


 

 

 

Po zejściu wsiedliśmy do Niebieskiego Busa i pojechaliśmy do następnego punktu wycieczki ,, Muzeum Obozów Jenieckich w Żaganiu??. I tak po obejrzeniu krótkiego filmu i przejściu przez salę muzeum, dodarliśmy do punktu końcowego gdzie odbyło się ognisko.

 

 


Powrót do domu Szprotawy Śmiech

Chciałabym podziękować wszystkim, którzy mieli ochotę pojechać i zwiedzać. Jesteście Wielcy!:)

Podziękowania dla Janka Ryszawy bez niego nie udałoby się tak tego zorganizować.

Dziękuję?

Tekst: Halina Zaborowska

Zdjęcia: Karolina Zaborowska